Boże Ciało w parafii

Uroczystość Bożego Ciała to szczególne świadectwo naszej wiary, dzięki której uświadamiamy sobie obecność Boga w każdej Eucharystii. Dzisiejszą uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 10.00, której przewodniczył Ks. Prałat Jan Krupiński, a Słowo Boże wygłosił Ks. Józef Watras. Następnie jak co roku wyruszyliśmy z  procesję eucharystyczną, tym razem do Kościoła filialnego w Olchowie. Procesji przewodniczyli nasi kapłani. Uczestniczyło w niej ok.1000 osób. Zatrzymując się przy czterech ołtarzach ustawionych na trasie, słuchaliśmy Ewangelii tematycznie związanej z Eucharystią. Tradycyjnie dziewczynki  sypały kwiaty, a chłopcy dzwonili dzwonkami. Procesję zakończyło uroczyste błogosławieństwo Najświętszym sakramentem w Kościele w Olchowie.