Wiosenny Dzień Skupienia POAK

Wiosenny Dzień  skupienia dla Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z Archiprezbiteratu  Sanockiego i Bieszczadzkiego odbył się 16 kwietnia 2016 roku w Strachocinie. Przybyłych na wiosenny dzień skupienia członków AK przywitał  Ksiądz Prałat Józef Niżnik .Spotkanie o godz. 16.00 rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia , odmówiliśmy Litanię do świętego Andrzeja Boboli . Ksiądz Asystent Józef Niżnik wygłosił konferencję o Miłosierdziu Bożym . Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu była indywidualna modlitwa do Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, księża udzielali Sakramentu Pokuty. Podczas rozważania bolesnej części Różańca św. przeżywaliśmy cierpienie i straszną mękę świętego Andrzeja Boboli . W 16 dniu  każdego miesiąca przyjeżdża do Strachociny wielu Pielgrzymów piszą na karteczkach podziękowania i prośby które ks.  asystent długo odczytywał. Około godz  19 rozpoczęła się Msza święta którą odprawił  ksiądz Dyr. Radia Fara z Krosna w asyście ośmiu księży, homilię wygłosił ks. Prałat Józef Niżnik . Z  parafii  Tarnawa w wiosennym dniu skupienia udział wzięli Stanisław Zarzyczny , Stanisław  Kabala i Krystyna Zajdel. Wymodleni i uduchowieni wróciliśmy do swoich domów .
                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Krystyna Zajdel