Dzień Patrona w naszym Gimnazjum

Nasze gimnazjum 18.05.2016r. już po raz dwunasty obchodziło swoje święto – Dzień Patrona Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Wojciecha w Tarnawie Górnej. Oprawę muzyczną przygotowała grupa młodzieży pod przewodnictwem ks. Janusza Łuca, który również wygłosił okolicznościowe kazanie.
Na uroczystość przybyli szacowni goście: ks. dziekan Jan Krupiński, ks. Grzegorz Lęcznar, którzy odprawili wcześniej mszę świętą, wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Zagórz Marek Marcinik, który reprezentował także Pana burmistrza Ernesta Nowaka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Tarnawie Dolnej Joanna Rudy, prezes Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość Tarnawa” Janusz Krajnik oraz laureaci Konkursu „Jan Paweł II – Patron Rodziny” wraz ze swoimi opiekunami.

Uczniowie gimnazjum po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły zaprosili wszystkich zebranych do wysłuchania programu słowno – muzycznego składającego się z wybranych utworów poetyckich Karola Wojtyły, w których ten niezwykły poeta kazał się zdumiewać, zastanawiać, wybierać i szukać Miłości, którą jest sam Bóg, pokazał wartość Ojczyzny w jej historii, tradycji, ludziach i przyrodzie, zachęcał do refleksji nad życiem, ukazał dylematy moralne współczesnego człowieka. Cały program bardzo się podobał, a szczególnie dużo braw otrzymali wykonawcy piosenek: „Strumień”, „Psalm dla Ciebie” oraz „Miłosierni”.
Ważnym momentem święta było podsumowanie XII edycji międzypowiatowego konkursu o Janie Pawle II, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
W części literackiej zwyciężyli:
I miejsce – Aleksandra Warcholak – Gimnazjum w Zagórzu
II miejsce – Justyna Sitarz – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej
III miejsce – Julita Janik – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej
oraz wyróżnienia: Patrycja Michenko – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej
Karolina Tokarz – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej

W części plastycznej najlepsi okazali się:
I miejsce – Magdalena Groń – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej
II miejsce – Kinga Klimek – Publiczne Gimnazjum w Bukowsku
III miejsce – Katarzyna Płaziak – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej
oraz wyróżnienia: Karolina Jankowska – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej
Daniel Furdak – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej

Konkurs ten przebiegał pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Ponadto w tym roku był on wpisany na kuratoryjną listę konkursów. Wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Patrona stał się dobrą okazją, by przyjaciołom szkoły drobnymi upominkami podziękować za współpracę na różnych polach, za serdeczność w kontaktach oraz zrozumienie i wspieranie różnych działań naszej placówki.
Całej uroczystości towarzyszył podniosły nastrój oraz atmosfera zadumy i refleksji.

materiał zaczerpnięto ze strony Gimnazjum w Tarnawie Dolnej