Wycieczka scholi i ministrantów

Dzieci ze scholi i ministranci wzięli udział w wycieczce do Przemyśla. Z parkingu przy kościele grupa 44 dzieci wraz z 5 opiekunami wyruszyli w stronę Bolestraszyc, by w otoczeniu pięknych i okazałych roślin spędzić piątkowe przedpołudnie. Zabawy w labiryncie i spacer po alejkach wprawiły dzieci w doskonały nastrój. Kolejnym punktem programu był Przemyśl. Wędrówkę po tym wspaniałym mieście rozpoczęto od Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie odprawiona została Msza św., którą dzieci uświetniły swoim śpiewem. Zobaczyły pokój Bł. Ks. Jana Balickiego. Przy budynku Instytutu zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i udały się na ciepły posiłek do Ośrodka Caritas. Przepyszne zupki bardzo smakowały dzieciom a dzięki uprzejmości Dyrektora Ośrodka na deser otrzymały jeszcze nieco słodkości. Następnie w Muzeum Diecezjalnym przy barwnej opowieści S. Floriany poznały wystawę poświęconą ŚDM i 25 Rocznicy pobytu Św. Jana Pawła II w Przemyślu. Po spotkaniu z Siostrą Ks. Grzegorz oprowadził dzieci po Katedrze i jej podziemiach. Zgodnie z planem po zwiedzaniu miały być lody w znanej z wytrawnych smaków cukierni Fiora. Trudno było oprzeć się różnorodnym smakom rzeczywiście pysznych lodów. Po ich degustacji nastąpiło spotkanie z przemyskimi niedźwiadkami na Rynku. Tam dla ochłody były zabawy przy fontannie. Ochłodzeni i orzeźwieni wąskimi uliczkami wszyscy udali się do autokaru, który wywiózł dzieci na Kopiec Tatarski i upragniony Tor saneczkowy. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z saneczek zjazdom nie było końca. Był też czas na małe co nieco. Po dwóch godzinach rekreacji czas było wracać do domu. W drodze powrotnej trudno było przejechać nie wstępując do Parku w Krasiczynie. Zabawy na dziedzińcu zamku zainteresowały nawet przechodzących turystów. Na zakończenie przy miłorząbie dzieci odśpiewały Sto lat dzisiejszym Jubilatkom - Natalii i Milenie i pełni wrażeń, niestrudzeni wracali do swoich rodziców.