Imieniny Księdza Proboszcza

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Dla naszej parafii to dzień szczególny, gdyż obchodzimy imieniny naszego Proboszcza Ks. Prałata Jana Krupińskiego.

Na Mszy św. wieczornej modlono się w intencji solenizanta. Schola Parafialna uświetniła swoim śpiewem Eucharystię a kręgi Domowego Kościoła właczyły sie w jej obstawę. Po Komunii były życzenia i kwiaty. W imieniu dzieci i młodzieży życzenia złożyli Julia i Bartosz. Były też życzenia od kręgów DK i Akcji Katolickiej. Prezes POAK w imieniu całej wspólnoty parafialnej mówiła:

Czcigodny Księże Proboszczu nasz Drogi Pasterzu!

Dzień Twoich imienin to szczególna okazja do złożenia Ci podziękowań za trud w prowadzeniu naszej owczarni do celu którym jest Królestwo Niebieskie.

W Roku Miłosierdzia w szczególny sposób dziękujemy za Twoją codzienną posługę w konfesjonale, że troszczysz się o nasze zbawienie i dzięki Twojemu pośrednictwu możemy zawsze pojednać się z Bogiem.

Dziękujemy za Słowo Boże które do nas kierujesz, zarówno to, które nas poucza jak i to które nas napomina i niejednokrotnie porusza nasze sumienia.

Dziękujemy za Twoją otwartość i życzliwość dla każdego mieszkańca naszej wspólnoty.

Doceniamy Twój trud i zatroskanie o całą naszą parafię. Dlatego dzisiaj

w imieniu Akcji Katolickiej i całej wspólnoty parafialnej składamy Ci najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy Ci wielu łask Bożych, zdrowia, pokoju serca, a także duchowych mocy w kapłańskiej posłudze, by droga którą obrałeś była drogą do świętości.

Życzymy Ci, byś w dalszym życiu podążał z ufnością za Chrystusem, by nie opuszczał cię dobry humor i uśmiech na twarzy, bo to również pokrzepia nasze serca.

By Matka Najświętsza i Św. Jan Chrzciciel w tym Jubileuszowym Roku Chrztu Polski orędowali za Tobą u Boga,  my zaś zapewniamy Cię o modlitewnej pamięci.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz podziękował za pamięć i życzenia, a wszystkie dzieci zaprosił jak co roku na cukierki.