IX Parafiada 2016

Za nami już IX Parafiada 2016 której organizatorem jest Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa” i MGOKiS w Zagórzu.   Tym razem ze względów pogodowych impreza miała miejsce w Sali Domu Ludowego w Tarnawie Górnej. Spotkanie rozpoczęto występem scholi parafialnej. Następnie organizatorzy powitali gości specjalnych w osobach Ks. Prałata – Jana Krupińskiego – Proboszcza Parafii, Burmistrza Miasta i Gminy w Zagórzu – Pana Ernesta Nowaka oraz tych wszystkich którzy przybyli aby włączyć się w imprezę. W tym roku celem głównym Parafiady było zdobycie środków na remont kapliczki św. Jana  Nepomucena w Tarnawie Górnej. Po oficjalnym otwarciu imprezy miały miejsce występy artystyczne utalentowanych dzieci i młodzieży z Gminy Zagórz. Występy uatrakcyjniała Kapela Staśka Derenia. Można też było posłuchać pięknego głosu Malwiny Bihun – utalentowanej solistki, która zaszczyciła imprezę swoją obecnością. W międzyczasie uczestnicy imprezy  brali udział w „Konkursie Cegiełkowym”, kupowali pyszne ciasto, jedli  kiełbaski, pizzerki i frytki.  Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka.

Relacja wideo: http://esanok.pl/2016/rozrywka-i-integracja-rodzin-na-scenie-malwina-bihun-film.html

Organizatorzy dziękują tym wszystkim, którzy poprzez swój udział wsparli założony cel imprezy. Dziękują również sponsorom i fundatorom nagród dzięki którym doszło do organizacji imprezy. Byli  to:

1. Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz – P. Ernest Nowak

2. Proboszcz Parafii Tarnawa Górna Ks. Prałat Jan Krupiński

3. Firma RINGPOL – Marek Iwanowski z Zagórza

4. PGNiGE Sanok

5. Bank BGŻ Paribas w Sanoku

6. Sklep Spożywczy – P. Anna Misiura

7. Państwo Urszula i Stanisław Zarzyczni

8. Pani Anna i Janusz Zarzyczni

9. Pani Maria Dudzińska

10. OSP w Tarnawie Dolnej

11. Piekarnia w Tarnawie Górnej

12. Zakłady mięsne ZGODA w Zagórzu

13. Rada Sołecka z Tarnawy Dolnej

14. Rada Sołecka z Tarnawy Górnej

15. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu

16. Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa”

Organizatorzy dziękują również dobroczyńcom  i wszystkim osobom wspierającym imprezę:

1. P. Danielowi Marcinik  za użyczenie transportu.

2. Sołectwu wsi Tarnawa Górna za użyczenie stołów i ławek oraz pomieszczeń Domu Ludowego

3. Rewirowi Policji w Zagórzu za zabezpieczenie imprezy

4. ULKS Tarnawa za pomoc w przygotowaniu terenu

5. Pracownikom Żłobka i Przedszkola w Zagórzu i w Tarnawie Dolnej za dekoracje, ciasto

6. Osobom bezinteresownie pomagającym przy przygotowaniu imprezy za  prace porządkowe przed i po imprezie oraz pieczenie ciasta i innych produktów na potrzeby imprezy.

7. OSP z Tarnawy Dolnej za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.