Rejonowy Dzień Wspólnoty

W III Niedzielę Adwentu w naszej parafii odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Uczestniczyło w nim ok.100 osób wraz z dziećmi i młodzieżą. Spotkanie rozpoczął Proboszcz Parafii Ks. Jan Krupiński witając bardzo serdecznie wszystkich przybyłych. A były małżeństwa z  Leska, Ustrzyk Dolnych, Baligrodu, Czarnej i Tarnawy. Następnie wszyscy pochylili się nad niedzielną Ewangelią, przeżywając osobiste spotkania ze Słowem Bożym. Głównym punktem była Eucharystią, którą celebrował nasz gość moderator diecezjalny Ruchu ks. Marcin Koperski wraz z Moderatorem rejonu Ks. Januszem Łucem. Obstawę Mszy św. podejmowali małżonkowie a uświetniła ją swoim śpiewem nasza dziecięca schola. Po Eucharystii wszyscy udali się do Sali Domu Ludowego, gdzie  było zawiązanie wspólnoty, modlitwa, śpiew, przedstawianie się, poczęstunek. Ks. moderator diecezjalny poprowadził konferencje, która wprowadziła nas do pracy w grupach. Były świadectwa uczestników spotkania na temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy się podzielić swoimi radościami i przeżyciami. Na zakończenie odmówiliśmy modlitwę o beatyfikacje sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, po czym nastąpiło błogosławieństwo na zakończenie spotkania.