Jasełka w naszym Kościele

W pierwszą sobotę stycznia, w przeddzień niedzieli Chrztu Pańskiego po Mszy o godz. 17  w naszej parafialnej świątyni uczniowie klasy II naszej szkoły odegrali Jasełka pt. „Noc w Betlejem”, które były darem dla dzieci prowadzone przez misjonarki Wspólnoty Opatrzności Bożej w Kamerunie.

W pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku choinek, mali aktorzy starali się wiernie odtworzyć wydarzenia sprzed 2000 lat przenosząc obecnych na krótką chwilę do Betlejem. Dzieci wcieliły się w postacie, które oczekiwały na przyjście Jezusa Chrystusa na świat. A ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została przybliżona przez Anioły, skromnych pastuszków, owieczki oraz Mędrców ze Wschodu. Wraz z trzema królami złożyli pokłon Świętej Rodzinie – Maryi, Józefowi i maleńkiemu Jezusowi.

Była to też okazja do wysłuchania pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi parafialnej.

Przedstawienie mimo mrozu zgromadziło w świątyni wielu parafian i gości, gorąco oklaskujących młodych wykonawców. W niejednym oku pokazała się łza wzruszenia. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił, w słowach uznania i podziękowania Proboszcz Parafii Ks. Jan Krupiński.