Rada DIAKU

W dniu 21 stycznia 2017 roku prezesi Akcji Katolickiej z Archidiecezji Przemyskiej zebrali się w Jarosławiu  w sali przy kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Na zaproszenie księdza prałata Józefa Niżnika  asystenta AK ze Strachociny na obrady przybyła wraz ze swoim mężem Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Pani Urszula Furtak.  O 9.30 rozpoczęły się obrady . Prezes DIAKU  pani Danuta Figiela  przedstawiła  sprawozdanie Zarządu i omówiła program pracy Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej na rok 2017. Czesław Urban przedstawił sprawozdanie finansowe i preliminarz budżetowy na rok bieżący. Około 300 osób  udzieliło  Zarządowi absolutorium. O 11.30 w kościele wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru. Biskup Adam Szal w asyście 10 księży asystentów odprawił uroczystą mszę świętą i wygłosił Słowo Boże. W sali przy kościele załamaliśmy się opłatkiem były kolędy i agapa. Uduchowieni i zadowoleni wróciliśmy do swoich rodzin.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Krystyna Zajdel