Dzień Wspólnoty Akcji Katolickiej

W sobotnie popołudnie 11 lutego 2017 r. odbył się w Sanoku w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Dzień Wspólnoty Akcji Katolickiej Archiprezbiteratu Sanockiego. Przedstawiciele tarnawskiego oddziału również uczestniczyli w tym spotkaniu.

Dzień wspólnoty prowadził Ks. Prałat Józef Niżnik ze Strachociny – Archidiecezjalny Asystent AK. Spotkanie rozpoczęło się konferencją Ks. Niżnika na temat roku Św. Brata Alberta. Następnie była wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą prowadził Pan Stanisław – odpowiedzialny za AK Archiprezbiteratu Sanockiego.

Trzecim punktem dnia i najważniejszym była uroczysta Msza św., której przewodniczył Ks. Prałat Józef Niżnik przy koncelebrze Ks. Buka i innych księży uczestniczących w dniu wspólnoty. Słowo Boże głosił Ks. Niżnik na temat pogłębiania duchowości członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej. W czasie Mszy św. była składka z przeznaczeniem na budowę kościoła na misjach.

Po Mszy św. i błogosławieństwie była wspólna modlitwa różańcowa za AK, którą prowadziła sanocka wspólnota AK. W spotkaniu uczestniczyło bardzo dużo ludzi.

Stanisław Zarzyczny