Aktualność orędzia fatimskiego

O aktualności orędzia fatimskiego - rozmowa z Dyrektorem Sekretariatu Fatimskiego - ks. Krzysztofem Czaplą, pallotynem - głównym prelegentem odbywających się wiosennych kongregacji kapłańskich. Podczas spotkania kapłanów z terenu Archidiecezji Przemyskiej podjął tematykę aktualności orędzia fatimskiego.

Ks. Krzysztof przybliżając objawienia Matki Bożej w Fatimie podkreślił, że Fatima to nie tylko fakt objawień maryjnych, ale to konkretne przesłanie dla świata – w tajemnicy Fatimy istnieje istotowy związek treści modlitwy różańcowej z osobą Maryi: w Fatimie Maryja prosi o codzienny różaniec. Ważnym przesłaniem z Fatimy jest ustanowienie nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Rozmówca przypomniał, że nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to jest streszczenie duchowości chrześcijańskiej.

Posłuchaj -  warto