Pielgrzymka klas III

W dniu 16 maja 2017 r. dzieci z klas III wraz ze swoimi rodzicami, ks. katechetą  i wychowawczyniami udały się na Dziękczynną Pielgrzymkę do Przemyśla. Najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza św. w Sanktuarium Matki  Bożej Dobrej Nadziei w Tuligłowach. Przed Mszą wysłuchaliśmy  historii powstania Sanktuarium, opowiedzianej przez jednego z tutejszych  księży.O godzinie 11.00 wszyscy uczestniczyliśmy  w Eucharystii sprawowanej przez ks. Grzegorza Lęcznara, który przygotował dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy św. i  posileniu się smacznym obiadem, wyruszyliśmy w dalszą drogę. Z Kopca Tatarskiego podziwialiśmy panoramę  Przemyśla i Bieszczadów. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom zjazdy na torze saneczkowym. Następnie udaliśmy się do  Przemyśla, gdzie ks.Grzegorz  oprowadził nas po Archikatedrze i rynku starego miasta. Nie obyło się bez skosztowania pysznych lodów oraz spotkania z niedźwiedzicą przy fontannie na rynku. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej  za piękne chwile spędzone na modlitwie, zabawie i zwiedzaniu Przemyśla. Chwile, tym bardziej cenne, że spędzone wspólnie z rodzicami .

opr.  J. Bochnak, R. Kuzio