Pielgrzymka parafialna Ludźmierz – Bachledówka - Krzeptówki

W środę  7 czerwca – 55 osobowa grupa parafian wraz z ks. Grzegorzem Lęcznarem – wikariuszem naszej parafii wczesnym rankiem wyruszyła na pielgrzymkę do Matki Bożej Fatimskiej. W drodze do celu dane na m było nawiedzić inne miejsca kultu Maryi. Około godz. 9.30 dotarliśmy do Ludźmierza – do Matki Bożej – Uśmiechniętej Gaździny Podhala. W Sanktuarium przywitała nas oraz przedstawiła historię tego miejsca siostra zakonna sprawująca tam posługę. O godz. 10.00 razem z innymi grupami pielgrzymkowymi uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez ks. Grzegorza w naszych intencjach. Następnie zwiedziliśmy piękny Ogród Różańcowy, który składa się z dwudziestu kaplic w stylu góralskim, w nich znajdują się rzeźby przedstawiające tajemnice różańcowe. W centrum ogrodu znajduje się pomnik „Modlitwa Jana Pawła II” przy którym wykonaliśmy sobie pamiątkową fotografię. Podążając do celu odwiedziliśmy również świątynię znajdującą się w samym centrum Podhala, na wzgórzu Bachledówka (947m npm) skąd podziwialiśmy piękno Tatr i Beskidu. Świątynia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - szczególnie bliska nam parafianom z Tarnawy Górnej swoim pięknem i lekkością urzeka miłośników i znawców stylu podhalańskiego. Następnie udaliśmy się na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – celu naszej pielgrzymki. O godz. 14.00 w Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi zwanej „Starą Kaplicą” przeżywaliśmy wspólną Eucharystię. Wszyscy starali się uświetnić to wydarzenie poprzez czytanie, śpiew psalmu i pieśni, oraz służbę przy ołtarzu. Znajdująca się tam w ołtarzu głównym figura Matki Bożej Fatimskiej przez ponad 20 lat wędrowała po Polsce niosąc ludziom orędzie nadziei. Mieliśmy także okazję zobaczyć w parku na tyłach Sanktuarium ołtarz przy którym Ojciec św. Jan Paweł II w dniu 7 czerwca 1997 roku sprawował Mszę św. Dzień naszego pielgrzymowania był tym bardziej szczególny, ponieważ dokładnie 20 lat wcześniej Ludźmierz oraz Krzeptówki odwiedził i modlił się dzisiaj już św. Jan Paweł II, a dzień przed naszą pielgrzymką - 6 czerwca 2017 roku cały Episkopat Polski z udziałem Prezydenta oraz Premier dokonali Aktu Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Po bogatych duchowych przeżyciach udaliśmy się na Krupówki – główną ulicę Zakopanego, gdzie każdy mógł zobaczyć i poczuć atmosferę klimatu góralskiego. W godzinach wieczornych, pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domów. Droga minęła z Bożą radością, śpiewem, modlitwą i wspólnych rozmowach. Na zakończenie pan Adam w imieniu wszystkich pielgrzymów podziękował Panu Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwą drogę, wspaniałe przeżycia, a ks. Grzegorzowi za zorganizowanie pielgrzymki, a wszystkim pielgrzymom za udział i stworzenie miłej atmosfery. Szczęśliwi wróciliśmy do domów, mając nadzieję, że kolejne pielgrzymki w niedługim czasie będzie dane nam przeżywać.

Uczestniczka