Spotkanie z S. Dariusza - MIsjonarką w Kamerunir

W dniu dzisiejszym naszą Parfię odwiedziła S. Dariusza - misjonarka pracująca od 12 lat w Kamerunie. Przyjechała na zaproszenei Ks. Grzegorza. Chciałą w ten sposób podziękować za wsparcie jakie otrzymały  dzieci  w Kamerunie po zbiórece zabawek i przyborów w naszej szkole. W godzinach dopołudniowych odwiedziłą szkołę spotykając się z dziećmi klas 0-VI. Dzieci miały możliwość obejrzeć film przedstawiający życie ich rowieśników w Afryce. Siostra bardzo barwnie opowiadala o zwyczajach, kulturze i codziennym życiu ludzi w środkowej Afryce. Spotkala się również z nauczycielami dzieląc się swoim doświadczeniem pracy i życia. Wieczorem uczestniczyła we Mszy św. Następnie udała się na spotkanie Kręgu Rodzin. Nie każdy z nas ma możliwość bezpośredneigo kontaktu z osobami pracujacymi na misjach. Spotkanie z Siostrą bylo okazją by bezpośrednio usłyszeć jak wygląda życie ludzi żyjacych w plemionach, w buszu, mówiących w różnych językach, często korzystajacych z pomocy czarowników. Praca nie jest łatwa ale bardzo potrzebna gdyż gdzieś daleko też są ludzie którzy chętnie chcą słuchać Dobrej Nowiny o Chrystusie a obecność "Ludzi Boga" jak zwracają się do Sióstr tym bardziej odzwierciedla hasło "Idźcie i głoście" .