"Różaniec do granic"

"Różaniec do granic"

JEŚLI ZALEŻY CI NA BEZPIECZEŃSTWIE TWOIM, TWOJEJ RODZINY, NASZEJ OJCZYZNY I CAŁEGO ŚWIATA -- TO NIE STÓJ OBOJĘTNIE TYLKO WEŹ SPRAWĘ W SWOJE RĘCE I DOŁĄCZ DO NIEZWYKŁEGO WYDARZENIA - 7 PAŹDZIERNIKA!!!
UWIERZ W TO, ŻE W KILKA GODZIN MOŻEMY ZMIENIĆ BIEG HISTORII ...
TWOJE POLUBIENIE NIECH OZNACZA - TAK - WEZMĘ UDZIAŁ!!!
ODWAGI - TAK NIEWIELE Z MOJEJ STRONY MOŻE URATOWAĆ ŚWIAT!!!

Archidiecezja Przemyska włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”.

Wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę, 7 października 2017(Święto Matki Bożej Różańcowej), na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą.

Kościoły stacyjne w dekanacie rzepedzkim:

  1. Nowy Łupkówpw. Św. Piotra i Pawła
  2. Komańczapw. Św. Józefa
  3. Wisłok Wielkipw. Św. Onufrego

Ogólne informacje o akcji:

  1. Różaniec ma miejsce jednego dnia – w sobotę, 7 października 2017 r.
  2. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych, w całej Polsce na Mszę Świętą o godz. 11.00 (w naszej Archidiecezji wierni wraz z Duszpasterzami będą przyporządkowani do poszczególnych Kościołów stacyjnych wg. wskazań koordynatorów diecezjalnych; więcej informacji poniżej)
  3. Po Mszy św. odbywa się nabożeństwo maryjne, według jednego, zatwierdzonego scenariusza (zostanie przekazany Księżom Proboszczom).
  4. Po nabożeństwie, o godz. 13.00 pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). Następnie udadzą się do wyznaczonych punktów modlitwy.
  5. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż – wyznaczonej przez Księży Proboszczów kościołów stacyjnych – linii modlitwy. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

więcej na: http://przemyska.pl/2017/09/19/rozaniec-do-granic/