"Różaniec do granic"

"Różaniec do granic"

W święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska została opleciona żywym różańcem. Ponad milion Polaków wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do Granic”, by modlić się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata. Chodziło także o to, aby na nowo podjąć prośby Matki Bożej z Fatimy o porzucenie grzechów, nawrócenie, odmawianie różańca.

W ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski została podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Uczestnicy zgromadzili się w kościołach stacyjnych o godz. 10.30, tam wysłuchali konferencji, uczestniczyli w mszy św. o godz. 11.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przeszli lub przejechali do wyznaczonych stref modlitwy w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa.

Ponad 80 – cio osobowa grupa przedstawicieli naszej parafii na czele z Księdzem Grzegorzem Lęcznarem uczestniczyła w tym historycznym wydarzeniu w parafii Wisłok Wielki. Wspólnotę modlitewna tworzyły parafie dekanatu rzepedzkiego:  Łukowe, Tarnawa Górna oraz parafie Krosna i okolic. W tej niewielkiej przygranicznej parafii wszystkich zebranych serdecznie powitał Proboszcz Ks. Andrzej Panek. Mszę św. koncelebrowało 10 kapłanów. Słowo Boże wygłosił Ks. Prałat Kazimierz Kaczor – długoletni duszpasterz rolników, były proboszcz parafii Haczów. Modlitwę różańcową podjęto w trzech Kościołach – Wisłok Wielki, Czystogarb i Moszczaniec.

Odpowiadając  na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wzięliśmy udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego za wstawiennictwem Maryi prosiliśmy Go o pomoc. Wierzymy, że Pan Bóg nie będzie obojętny na wołanie tak wielkiej rzeszy ludzi a Maryja swoim płaszczem ochroni nas przed wszelkim złem.