Uroczytość Wszystkich Świętych

Uroczytość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych to szczególny dzień gdyż dziękujemy Bogu za niezliczoną liczbę świętych i prosząc o ich wstawiennictwo. W tym dniu Kościół ukazuje chwałę nieba, pokazując wszystkich świętych, którzy są kanonizowani i tych, którzy nie są kanonizowani, tych, którzy są bardzo znani i popularni, ale również w tym dniu pamiętamy o tych nieznanych, o tych, którzy byli blisko nas – naszych rodzicach, znajomych, sąsiadach. To Ci wszyscy którzy osiągnęli chwałę nieba, którzy przeszli przez tę bramę, jaką jest śmierć, po to, aby cieszyć się już życiem bez końca, życiem w Bogu.

1 listopada rozpoczyna czas szczególnych modlitw w intencji zmarłych. W ciągu pierwszych ośmiu dni po przyjęciu Komunii św. i odprawieniu odpowiednich modlitw możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych oczekujących nieba.

W uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o 14.00 tradycyjnie odwiedziliśmy nasz parafialny cmentarz,  by zapalić tam znicze, pomodlić się za zmarłych bliskich, przyjaciół, kapłanów i bohaterów narodowych.