Pasterka 2017

Chrześcijanie na całym świecie obchodzą dziś Wigilię Bożego Narodzenia – pamiątkę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. O północy w kościołach Polski sprawowane są uroczyste Msze św. tzw. Pasterki na pamiątkę wydarzeń opisanych w Ewangelii św. Mateusza: "Pasterze w tym czasie zbudzeni przez aniołów udali się do groty narodzenia Pańskiego".

Msza święta o północy w noc Bożego Narodzenia, stanowi centralny moment wszystkich zwyczajów związanych z obchodami przyjścia Chrystusa na świat. Upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Jest to bardzo ważny czas w życiu każdego wierzącego człowieka. A uczestnictwo w liturgii mszy pasterskiej stanowi o właściwym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia.

W naszym Kościele Pasterce przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Proboszcz Parafii Ks. Jan Krupiński w koncelebrze z wikariuszem Ks. Grzegorzem Lęcznarem. W obstawę Mszy św. włączyli się parafianie.