Boże Narodzenie w parafii

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Dla wielu osób rodzinna atmosfera, choinka i prezenty to coś, na co czekają przez cały rok. Nie można jednak zapominać, że nie byłoby tych świąt, gdyby nie wydarzenie sprzed przeszło dwóch tysięcy lat - narodzin Boga, który postanowił przyjąć ludzkie ciało.

Boże Narodzenie to przede wszystkim święto chrześcijańskie, uroczyście obchodzone w kościołach. Od wielu wieków przygotowuje się w nich żłóbki bożonarodzeniowe. Także w naszym parafialnym kościele dorośli i młodzież zadbali o szopkę i świąteczną dekorację.

Dzisiaj schola parafialna podczas Mszy św. o godz.12 uświetniła swoim śpiewem Uroczystość Narodzenia Jezusa.  We Mszy uczestniczyło dużo dzieci, które odwiedziły szopkę by złożyć swoją ofiarę aniołkowi. Cieszy tez fakt, że w Tarnawie zachował się zwyczaj kolędowania. W domach witano rozśpiewanych kolędników, którzy nie tylko kolędowali ale też składali piękne życzenia.