Czuwanie przy Krzyżu

W sobotni wieczór po Mszy św. parafianie zgromadzili się w przy Krzyżu. Podczas adoracji polecano szczególnie Ks. Proboszcza i modlono się o łaskę zdrowia dla Niego. Wieczorne czuwanie aranżowane było śpiewem. Rozważania prowadził wikariusz Ks. Grzegorz Lęcznar, który na podstawie sobotniej Ewangelii zwrócił uwagę na naszą postawę modlitewną. Słuchając przypowieści o Faryzeuszu i Celniku każdy mógł w swoim sercu rozważyć co jest w nim z tych postaci. Umieszczony przed ołtarzem Krzyż pozwalał także bardziej zastanowić się nad ofiarą Chrystusa dla naszego Zbawienia. Każdy z zebranych mógł podejść i uklęknąć przy Krzyżu na chwilę osobistej modlitwy, dotknąć go i ucałować. Czuwanie zakończyło kapłańskie błogosławieństwo Krzyżem.

Posłuchaj