Rekolekcje wielkopostne

W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi Rektor Seminarium Duchownego w Przemyślu, Ks. dr. Marek Machała. W godzinach dopołudniowych rekolekcjonista odwiedził placówki oświatowe - żłobek, przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum. Spotkania z dziećmi i młodzieżą przebiegały w przyjemnej atmosferze. Rekolekcje wielkopostne to święty czas przygotowujacy nas do zbliżajacych sie Świąt Wielkanocnych. Nauki rekolekcyjne kierowane do wszystkich parafian mają na celu uświadomić  nieskończoną miłość Boga objawiającą się poprzez ofiarę jaką poniósł Jezusa za każdego z nas na krzyżu. Przypominać te głębię namiętnej miłości Boga do Jego stworzeń ma akt oddania   Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.W płonącym i zranionym Najświętszym Sercu widzimy, że Serce Boga jest wypełnione miłością do nas albo płonie miłością do nas - tak bardzo, że Chrystus był gotów cierpieć i umrzeć za nas w najbardziej przerażający sposób. Stąd ważne jest oddanie całych rodzin Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazją ku temu będzie rodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i zawierzenie rodzin Sercu Jezusa.

Po Mszy św. planowana była Parafialna Droga Krzyżowa na tzw. Gruszkę ale w związku z niesprzyjającą aurą nabożeństwo odbyło się w kościele. Rozważania przygotowali członkowie POAK a prowadzili przedstawiciele parafii.

Ks. Rekolekcjonista w Przedszkolu
Ks. Rekolekcjonista w szkole