Zakończenie rekolekcji wielkopostnych

Zakończenie rekolekcji wielkopostnych

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. Przez kolejne dni Rekolekcji Wielkopostnych dzięki prowadzeniu Ks. dr Marka Machały, zgłębialiśmy moc Bożego Miłosierdzia wypływającego z Najświętszego Serca Jezusa i uświadamialiśmy sobie jak ważne jest zawierzenie rodzin Sercu Jezusa. Ostatni dzień rekolekcji był momentem kulminacyjnym. Był to dzień spowiedzi parafialnej. Podsumowaniem spotkań była Msza św. ku czci św. Józefa zakończona Aktem poświęcenia rodzin Najświętszemu Sercu Jezusa. Jak się okazało ponad 80 lat temu nasi przodkowie w podobny sposób zawierzyli swoje rodziny i Parafię Boskiemu Sercu Zbawiciela, czego dowodem jest obraz Serca Jezusowego znajdujący się w naszym Kościele.

Z całego serca dziękujemy ks. Markowi, za wszystkie cenne nauki, które kruszyły nasze serca, wzywały do nawrócenia i przybliżały do Pana Boga.

Księże Marku, niech Pan Bóg błogosławi Ci w Twoim kapłaństwie, a Matka Boża Pani z Tarnawy wyprasza potrzebne łaski! Bóg zapłać!