Kalwaria Pacławska....

Kalwaria Pacławska....

Jak co roku nasi parafianie uczestniczyli w Wielkim Odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kalwarii Pacławskiej. Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej już od wieków jest jednym z najbardziej znanych miejsc kultu w Polsce. Najwięcej wiernych przychodzi tu w połowie sierpnia, aby uczestniczyć w dorocznym odpuście i pochylić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej (zwanej też Słuchającą). Wśród tysięcy pątników była liczna grupa z archidiecezji lwowskiej.

W poniedziałek w godzinach dopołudniowych pielgrzymi uczestniczyli w Dróżkach Maryjnych z Matką Bożą Zaśniętą, a wieczorem we Mszy św. której przewodniczył Przewodniczący KEP Abp. Stanisław Gądecki wraz z Biskupami Diecezji Przemyskiej. Po Mszy św. poświęcono pomnik św. Jana Pawła II na placu kościelnym. Następnie można było wysłuchać Oratorium Kalwaryjskie: „Oto Matka Twoja” przygotowane z okazji 350- lecia sanktuarium. Wtorek to dzień Dróżek Pana Jezusa. Mszy św. o godz. 18.00 na galerii – przewodniczy Abp Adam Szal – Metropolita Przemyski. Po Mszy był koncert Jubileuszowy zespołu FIORETTI. O 23.00 natomiast była procesja z figurą MB Wniebowziętej do kaplicy św. Rafała. Końcowym akcentem odpustu była Suma odpustowa na galerii z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem bpa Leona Dubrawskiego – z Kamieńca Podolskiego.

W tym roku kalwaryjskie uroczystości miały szczególnych charakter, przypadają bowiem w Jubileuszowym Roku 350-lecia tego niezwykle urokliwego sanktuarium.