Spotkanie modlitewne POAK w Strachocinie

W dniu 5 listopada Matka Boska Częstochowska Solidarności zawitała do Strachociny do świętego Andrzeja Boboli . Z tej okazji przybył do Strachociny J.E ks. bp Mirosław Milecki z Płocka Asystent Krajowy Akcji Katolickiej w Polsce oraz Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej pani Urszula Fedak z mężem , oraz Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej archidiecezji Przemyskiej z panią Danutą Figiela , członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z archiprezbiteratu Sanok. Ksiądz prałat Józef Niżnik powitał zebranych i polecił nas wszystkich i naszą Ojczyznę Matce Boskiej Solidarności. Mszę świętą koncelebrowaną w asyście 7 księży odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. bp. Mirosław Milecki. Po mszy świętej modlitwą różańcową podziękowano za wolność Ojczyzny. Rozważania tajemnic części  Radosnej czytał pan Stanisław Jarosz , Pani Daniuta Figiela podziękowała za wspólne spotkanie  modlitewne . Pani prezes KIAK Urszula Fedak zawierzyła Akcję Katolicka Matce Bożej Solidarności i podziękowała za zaproszenie do Strachociny.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Krystyna Zajdel