Poświęcenie Figury Św. Michała Archanioła

Poświęcenie Figury Św. Michała Archanioła

                                                  „Któż jak Bóg”  - Święty Michał Archanioł

Od kilku lat w naszej parafii codziennie po Mszy św. parafianie podejmują modlitwę przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Podczas pielgrzymki do Włoch odwiedzając malowniczo położone Sanktuarium San  Angelo podjęto i zrealizowano inicjatywę sprowadzenia Figury św. Michała Archanioła z centrum jego kultu - Monte Sant`Angelo we włoskim Gargano. Jest to dar pielgrzymów dla naszej parafii.

Oryginalna figura znajduje się w Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo we Włoszech. To tam w południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. Miejsce to od wieków nawiedzane jest przez pątników ze wszystkich stron świata. Tutaj otrzymują łaski, które są im rozdzielane niezwykle hojnie. Nic dziwnego – to jedyna świątynia nie poświęcona ludzką ręką…

W niedzielę 24  lutego 2019 odbyło się poświęcenie figury św. Michała Archanioła umieszczonej w przedniej części Kościoła przed prezbiterium. Poświęcenia dokonał Ksiądz Proboszcz Jan Krupiński.

Michał jest Archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci. Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię sprawiedliwości i prawa. Daje wsparcie wszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku.

Postać Michała Archanioła podczas kazania przybliżył zgromadzonym Ks. wikariusz, który na zakończenie za wstawiennictwem wielkiego Orędownika Bogu całą naszą Parafię.