Wizyta Ksiedza Biskupa w naszej Parafii

Wizyta Ksiedza Biskupa w naszej Parafii

W dniu dzisiejszym ks. Abp Adam Szal przybył z wizytą do naszej Parafii w ramach wizytacji kanonicznej. Na Mszy św. porannej został powitany przez dzieci przedszkolne i przedstawiciela Rady Duszpasterskiej - Janusza Krajnika, który  przedstawił Księdzu Arcybiskupowi specyfikę  naszej parafii. Również Ksiądz Proboszcz serdecznie powitał zacnego Gościa, który przybył wraz ze swoim sekretarzem Ks. Łukaszem Jastrzębskim.

Wizytacja kanoniczna inaczej duszpasterska polega na zapoznaniu się z parafią w różnych jej dziedzinach życia. Stąd jednym z elementów jest przedstawienie grup parafialnych, które zaprezentował Stanisław Zarzyczny – Kronikarz Parafii. Na zakończenie Ks. Arcybiskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Na Mszy św. o godz. 12.00  udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży – uczniom klasy VIII i III Gimnazjum. Przewodniczył Mszy św. i skierował do wszystkich Słowo Boże.

Pobyt w naszej parafii Pasterza Diecezji był ostatnim spotkaniem z duszpasterzami i wiernymi w Dekanacie Rzepedzkim.

Niech Dobry Bóg udziela potrzebnych łask Księdzu Arcybiskupowi a Duch św. umacnia młodzież, która w dniu dzisiejszym rozpoczęła nowy etap życia chrześcijańskiego.