Wielki czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Przy ołtarzu stanęli księża pracujący w naszej parafii: proboszcz ks. Jan Krupiński, ks. wikary Grzegorz Lęcznar oraz rodak Ks. Jacek Zarzyczny. Wielkoczwartkowe nabożeństwo zgromadziło wielu wiernych w naszej parafii. W trakcie Mszy św. podczas śpiewu Chwała na wysokości w świątyni biły dzwony. Po zakończeniu śpiewu dzwony i organy zamilkły. Podczas uroczystości śpiewała schola młodzieżowa a czytania czytali przedstawiciele parafii. Msza Wieczerzy Pańskiej to też czas naszego dziękczynienia za Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Dzieci z klasy pierwszej złożyli naszym Kapłanom życzenia. Ważnym wydarzeniem dla Parafii było wręczenie medalu Panu Kościelnemu za zasługi dla parafii przyznanego przez Księdza Arcybiskupa. Po zakończeniu Wieczerzy ks. proboszcz przeniósł Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji, zwanej „Ciemnicą”, gdzie do godz. 22 wierni mogli przy Nim czuwać.