Dożynki Gminne 2013

W polskiej tradycji i kulturze obrzęd dożynkowy ma swoje szczególne miejsce. W niedzielę 18 sierpnia Mokre było gospodarzem Gminnych Dożynek. Uroczystości rozpoczęto o godz. 13.00 Mszą św. odprawioną w cerkwi parafialnej pw. Przemienienia Pańskiego w Mokrem. Po Mszy św. jedenaście delegacji przemaszerowało pod świetlicę wiejską. W tegorocznych dożynkach uczestniczyli również przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, którzy dziękowali rolnikom za ich pracę i plony. Uroczystościom towarzyszyła też Prezentacja Wieńców Dożynkowych przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Zagórz. Dzięki chęciom i pracy wielu osób można było zobaczyć ciekawe wieńce dożynkowe wykonane z różnych zbóż i ziół. Naszą parafię reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnawy Górnej i Dolnej.