I Komunia św.

I Komunia św.

W dniu dzisiejszym  w naszej parafii grupa 19 dzieci  z Tarnawy i 2 dzieci z Łukowego po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. W piątek dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo przez cały rok  oczekując na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.. Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie przybyli proboszcz naszej parafii Ks. Jan Krupiński, proboszcz parafii Łukowe Ks. Piotr Sobczyk i wikariusza Ks. Grzegorz Lęcznar. Kapłani powitali i pobłogosławili wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice i procesyjnie weszły do świątyni. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Na zakończenie dzieci podziękowały Kapłanom i wychowawcom za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i towarzyszenie im w tak ważnym dla nich dniu.

Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Chłopic i Przemyśla. Tam 15 maja  przed  obliczem Matki Bożej dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.

Zdjęcia udostępnine grzecznościowo przez P. Patrycję Wojtal