Pielgrzymka do Lwowa

Przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Grzegorzem uczestniczyli w dwudniowej pielgrzymce do Lwowa. Po przekroczeniu granicy w Krościenku dotarliśmy do celu. Nasz przewodnik po Lwowie zaprosił nas do centrum, by bliżej poznać historię tego polskiego miasta.  Zwiedzając to miasto można być dumnym z polskiego dziedzictwa, który widać na każdym kroku. Zauważalne są tutaj również wpływy austriackiego zaborcy oraz radzieckiego okupanta. Szczególną uwagę przyciągają cerkwie unickie, który pamiętają czasy sprawowanej tam łacińskiej liturgii, czy katedra lwowska, z cudownym obrazem M.B. Łaskawej oraz relikwiami bł. Jakuba Strzemię. Zwiedzając Lwów mogliśmy podziwiać także piękno miejscowego rynku wraz z 44. kamienicami okalającymi plac. Cieszyliśmy się również kiedy mogliśmy zobaczyć operę i poznać jej bogatą historię. Zwiedzając miejsca święte i zabytki znaleźliśmy chwilę, by udać się również do palarni kawy oraz fabryki czekolady. Te niezwykłe miejsca dodają jeszcze większego kolorytu miastu i zapraszają, by zostać tam na dłużej. Był czas by udać się na wzgórze zamkowe i podziwiać panoramę Lwowa. Najważniejszym momentem tego dnia była Msza św. w kaplicy seminaryjnej. Wieczorem dotarliśmy do hotelu i podczas obiadokolacji uczestniczyliśmy w wieczorku z muzyką. Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do  katedry lwowskiej by uczestniczyć we Mszy św. a później nasz przewodnik zaprosił nas do zwiedzania cmentarza Łyczakowskiego oraz Orląt Lwowskich. Byliśmy m.in.: przy grobach Marii Konopnickiej, Ordona Gorgolewskiego (architekta lwowskiej Opery) oraz młodych obrońców Lwowa. W drodze powrotnej był czas na zakupy i bezpieczny powrót do domu.