Zakończenie II Kongresu Akcji Katolickiej

24 sierpnia w Strachocinie na Bobolówce zebrali się Prezesi i odpowiedzialni z Archiprezbiteratu aby zakończyć II Kongres Akcji Katolickiej. O 9.30 odprawiliśmy Drogę Krzyżową przeżywając mękę i śmierć św. Andrzeja Boboli. Po poczęstunku  Prezes Kazimierz Kryla omówił I i II Kongres Akcji Katolickiej i zadania jakie mieliśmy do wykonania. Zespół „Sooul” z Sanoka wystąpił z koncertem pieśni o Matce Bożej i patriotycznymi. Mszy św. w koncelebrze z 30 – ma kapłanami  przewodniczył i homilię wygłosił  Ks. Abp. Józef Michalik. W swym kazaniu podkreślił rolę Akcji Katolickiej w Polsce. Za całokształt pracy, głoszenie na każdym spotkaniu konferencji Ks. dr. Wacław Siwak otrzymał statuetkę ze św. Andrzejem Bobolą  jak również ks. Abp nominował nowego prezesa dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Brzozowie. Z błogosławieństwem Abp. Józefa Michalika wróciliśmy do swoich rodzin.

Krystyna Zajdel