Dożynki Gminne 2019

Dożynki to największe w roku święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. W sposób symboliczny kończą żniwa, wieńcząc tym samym roczny cykl prac polowych. W tym roku mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Wielopolu, by wspólnie świętować, dziękując za szczęśliwe zbiory. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Józefa Kasiaka - Proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia w Zagórzu. Podczas Nabożeństwa pobłogosławiono wieńce i chleby dożynkowe.  Po Mszy Świętej barwny korowód przemaszerował do Wielopola na plac przedszkolny. Starostowie zgodnie z tradycją przekazali chleb upieczony z tegorocznych plonów na ręce Burmistrza Gminy Zagórz.  Po okolicznościowych wystąpieniach zaproszonych gości prezentowały się grupy dożynkowe. Każde Sołectwo przygotowało krótkie program artystyczny, który zaprezentowało na scenie.  Naszą parafie reprezentowały Koła Gospodyń z Tarnawy Dolnej i Górnej oraz Olchowej.

Zobacz Galerię zdjęć