Nasza Parafia pod Krzyżem

W ostatnim czasie gdy wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. To co dotychczas było nazywane grzechem stało się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Religia jest na cenzurowanym. Drwi się z Eucharystii, Jezusa i Matki Bożej. Wyśmiewani są Kapłani a nauka i przeslanie św. Jana Pawła II ulega zapomnieniu.

Co my parafianie możemy zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zaproszeni przez naszych duszpasterzy do wspólnej modlitwy, 14 września po Mszy św. o godzinie 17:00 w łączności z całą Polską wyruszyliśmy pod Krzyż na naszą tarnawską Golgotę. Ta modlitewna akcja zgromadziła wielu parafian, którzy podążając w stronę Krzyża usytuowanego na Gruszce modlili się za Polskę, polecali własne intencje oraz przepraszali za zło jakie szerzy się w naszej Ojczyźnie. To świadectwo wiary uczestników niech zaowocuje w sercach wszystkich parafian a Pan Bóg błogosławi całej naszej parafii.