Uroczystość NMP Częstochowskiej

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odpustowej koncelebrowanej, której przewodniczył nowy Ks. Proboszcz Parafii Łukowe przeżywaliśmy 20 – lecie pracy duszpasterskiej naszego Proboszcza Księdza Prałata Jana Krupińskiego. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękowaliśmy za dar pięknego i owocnego kapłaństwa i modliliśmy się o zdrowie i siły na dalsze lata pracy w naszej parafii. Po Eucharystii dzieci złożyły Księdzu Jubilatowi życzenia i mocno Go uściskały.  Następnie przedstawiciele parafii przedstawili dokonania Księdza Proboszcza, tak w wymiarze duchowym jak i materialnym, wyrazili wdzięczność Bogu za dzieła pracy  na niwie powierzonej przed 20 –stu laty owczarni i złożyli w imieniu całej parafii najlepsze życzenia na dalsze lata posługi w tarnawskiej parafii. Po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem. Pieśnią „Matko Boska Częstochowska Pani nasza z Tarnawy” zakończono uroczystości opustowe i jubileuszowe.