Spotkanie Akcji Katolickiej w Przemyślu

23 listopada prezesi i członkowie Akcji Katolickiej z Diecezji Przemyskiej o godzinie 9.30 zebrali się w auli Katolickiego Domu  ,,Roma'' w Przemyślu . Pani Danuta Figiela prezes Zarządu AK przywitała zebranych . Ksiądz prałat  Józef Niżnik asystent AK rozpoczął spotkanie modlitwą. Następnie 257 nowo mianowanych prezesów POAK odebrało nominacje na prezesów na lata 2019 - 2023 roku . Po nominacji przeszliśmy do Katedry na Mszę świętą , którą odprawił  i homilię wygłosił ks. abp Adam Szal Metropolita przemyski w asyście 100 księży asystentów AK . Podczas Mszy świętej przyrzeczenie złożyło 57 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Młodzież z rąk abp Adama Szala otrzymała krzyże. Nasz ksiądz proboszcz Jan Krupiński  - asystent POAK w Tarnawie Górnej również godnie reprezentował naszą parafię.
                                                                                                 Krystyna Zajdel

Rekacjaz tego wydarzenia tutaj