Powitanie nowego Księdza Proboszcza

W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej świątyni parafialnej miało miejsce uroczyste wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza  parafii Ks. Krzysztofa Sobieckiego przez wicedziekana Ks. Piotra Sobczyka, który zgodnie z wymogami prawa kanonicznego przedstawił go wspólnocie parafialnej. Ks. Krzysztof przybył z parafii Myczkowce gdzie pełnił posługę proboszcza. Nowy Ks.Proboszcz powitany został przez dzieci i młodzież oraz przedstawicieli parafii.

Powitano również nowego wikariusza ks. Łukasza Hołuba, który rozpoczyna swoją posługę w parafii  po doświadczeniach misyjnych w Ekwadorze.

Proboszcz Parafii Ks. Krzysztof Sobiecki przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej wraz z Prałatem Ks. Janem Krupińskim i wicedziekanem Ks. Piotrem Sobczykiem ofiarując ją w intencji parafian. Wygłosił również Słowo Boże i złożył wyznanie wiary i akt wierności - nieodzowne elementy inicjujące kolejny etap pracy kapłańskiej.

W obstawę Mszy św. włączyli się członkowie Domowego Kościoła i schola parafialna.

Wraz z najlepszymi życzeniami w pracy duszpasterskiej dla Ks. Proboszcza i Ks. Wikariusza nie zapomnijmy o modlitwie w ich intencjach.