Życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Drodzy Parafianie!

Chrystus przyszedł na świat, aby dać nam zbawienie.

Pragnie rozjaśnić ciemności życia każdego człowieka.

To niezwykłe pochylenie się Boga nad człowiekiem i światem

napełnia nasze serca jeszcze większą radością, ukojeniem i pokojem.

Przyszedł czas, abyśmy wspólnie w świątecznej atmosferze przeżyli pamiątkę przyjścia Boga na świat dla naszego zbawienia. W noc Bożego Narodzenia będziemy wpatrywać się w Józefa, Maryję i Dzieciątko Jezus. Dojrzymy pasterzy, ludzi prostych, którzy jako pierwsi oddali pokłon Nowonarodzonemu Zbawicielowi, a później Trzej Mędrcy ze Wschodu, uosabiając ludy pogańskie, ukażą nam otwarcie horyzontów zbawienia dla wszystkich narodów. Wraz z nimi rozpoczyna się pielgrzymka ludzkości ku Jezusowi Chrystusowi  – temu Bogu, który urodził się  w betlejemskiej grocie, który oddał życie za nas na krzyżu, i który jako Zmartwychwstały, pozostaje z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Jednakże wiemy, że począwszy od Narodzin Zbawiciela świat podzielił się na tych, którzy jak pasterze i Trzej Mędrcy szukali Jezusa, aby Go adorować i w Niego uwierzyć, ale od tamtej chwili są i tacy, którzy jak Herod, chcą Go zgładzić i już wtedy Nowonarodzony musiał uciekać do ziemi egipskiej. Uroczystość Bożego Narodzenia pomaga nam zrozumieć głęboki sens powszechnej misji Kościoła, jaką jest zbawienie wszystkich ludzi.

W  ten niezwykły  czas,  stajemy  duchem i  życzliwością  serca  przy Waszym wigilijnym  stole   i wpatrzeni w biały opłatek, życzymy, aby ten gest był pragnieniem dobra na cały nadchodzący 2021 rok.

Wasi Duszpasterze