Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy

„O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj do Ciebie, aby błagać o Twoją pomoc. Nie liczę na moje zasługi ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…”.

Jednym z najbardziej znanych wśród chrześcijan wezwań odnoszących się do Matki Bożej  jest wezwanie "Nieustająca Pomoc"; zwłaszcza wśród najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie wielką potrzebę miłości i opieki.

W naszej parafii, w każdą pierwszą środę miesiąca wierni gromadzą się na wspólnej modlitwie przed obrazem MB Nieustającej Pomocy. Celem tego spotkania z Maryją jest dziękczynienie Bogu za otrzymane łaski oraz przedkładanie próśb w ufnej i wytrwałej modlitwie za wzorem i przyczyną Maryi. Nabożeństwo to szczególnie cenił Ojciec św. Jan Paweł II, a wszystkim, którzy z wiarą i ufnością oddają cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy, z serca błogosławił.

Obraz MB Nieustającej Pomocy znajdujący się w naszym kościele można zrozumieć tylko poprzez wiarę i modlitwę. Spojrzenie Maryi jest spojrzeniem matki, która zna cierpienie i ofiarowuje swoją pomoc bez granic. Poprzez swoją powagę i czułość zaprasza nas Ona do przyjęcia woli Bożej, nawet wtedy, gdy spotykamy cierpienie i krzyż, i do ofiarowania naszego życia w służbie bliźnim, tak jak to uczynił jej Syn.