Ogłoszenia parafialne na Wielki Tydzień

VI Niedziela Wlk. Postu (Palmowa)
2021-03-28

OGŁOSZENIA

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Punktem kulminacyjnym będzie rozpoczynające się we Wielki Czwartek Święte Triduum Paschalne.
2. Dziś po sumie Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
3. Msze św. codzienne od jutra o godz. 7.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich potrzebujących Bożej łaski.
4. W Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00. W Olchowej Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00.
5. W Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 22.00. W Olchowej Liturgia Męki Pańskiej o godz. 16.00.
Drogę Krzyżową odprawiamy indywidualnie w kościele. O godz. 15.00 – nowenna do Bożego Miłosierdzia z koronką. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy. Ofiary złożone przy Adoracji Krzyża w Wielki Piątek oraz przy Grobie Pańskim przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
6. W Wielką Sobotę przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Grobie. Błogosławieństwo pokarmów: w kościele parafialnym o godz. 10.00, w Tarnawie Dolnej (przy szkole) – o godz. 10.30, w Olchowej – o godz.  11.00. W Wielką Sobotę starajmy się zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 z poświęceniem ognia i wody chrzcielnej. Na liturgię przynosimy świece. Adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego do godz. 23.00.
7. W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, druga Msza św. o godz. 10.00, suma o godz. 11.30, w Olchowej – rezurekcja godz. 8.30. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę.
8. Proszę o Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie – ministrantów, młodzież, Róże Różańcowe i wszystkich wiernych. Porządek adoracji będzie wywieszony w gablocie przed kościołem i w naszej gazetce Echo Parafialne.
9. Bóg zapłać za utrzymanie porządku w kościele w ostatnim tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy rodziny: Melchiora Ryniaka, Franciszka Stacha, Andrzeja Kardasza, Andrzeja Rybczaka, Bogumiły Malec, Piotra Kiełtyki, Stanisława Miętusa, Edwarda Malca, Huberta Ogarka i Krzysztofa Ogarka.
10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w Niedziele Miłosierdzia. Intencja na kwiecień: O dar radości ze Zmartwychwstania Chrystusa dla wszystkich chorych i cierpiących.
11. Bóg zapłać siostrom i braciom z wszystkich Róż Różańcowych za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu.

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych!

VI Niedziela Wlk. Postu (Palmowa)
2021-03-28

OLCHOWA

2. Dziś Gorzkie Żale tradycyjnie po Mszy św.
3. Msze św. codzienne w kościele parafialnym od jutra o godz. 7.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich potrzebujących Bożej łaski.
4. W Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. W Olchowej Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00, później adoracja.
5. W Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Olchowej Liturgia Męki Pańskiej o godz. 16.00, później adoracja.
8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w Niedziele Miłosierdzia. Intencja na kwiecień: O dar radości ze Zmartwychwstania Chrystusa dla wszystkich chorych i cierpiących.
9. Bóg zapłać siostrom i braciom z Róż Różańcowych za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu.

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych!