Liturgia Wielkiego Piątku

W Wielki Piątek od godzin porannych była adoracja Chrystusa w Ciemnicy. O godzinie 15 pod przewodnictwem  Księdza Proboszcza rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wielki Piątek jest dniem upamiętniającym mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu. Tegorocznej Liturgii Wielkiego Piątku przewodniczyła Ks. Arkadiusz Wojnicki. Procesja wyjścia odbywała się w ciszy a kapłan w akcie pokuty leżał krzyżem na ziemi. Liturgia Męki Pańskiej to także święto liturgii słowa, w którą tradycyjnie włączyli się przedstawiciele parafii. Centralnym wydarzeniem tego wieczoru była adoracja Krzyża. W tym dniu liturgię zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, który był adorowany przez młodzież i członków Domowego Kościoła.