Niedziela wielkanocna - Rezurekcja

Uroczystą pro­cesją i Mszą Świętą Rezurek­cyjną rozpoczęliśmy świę­towanie Zmartwychwstania.

Liturgia rozpoczyna się przy grobie, gdzie kapłan uniósł monstrancję z Ciałem Pana Jezusa - symbol zmartwychwstania. Następnie wokół kościoła wyruszyła uroczysta i radosna procesja ogłaszająca światu, że Jezus żyje. Po powrocie do świątyni udzielano  błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a następnie sprawowano Msza Święta, której przewodniczył Ksiąz Proboszcz. Słowo wygłosił Ksiądz Arkadiusz Wojnicki. W oprawę Eucharystii właczyli się pzredstawiciele Parafii wraz ze scholą, która swoim śpiewem wychwalała Zmartwychwstałego Chrystusa. Na koniec Ksiadz Proboszcz podziękował za przygotwanie Liturgii Triduum Paschalnego oraz wspólna modlitwę i wszelką pomoc. Złożyl również życzenia a Rezurekcję zakończyło błogosławieństwo i radosne Alleluja.