Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

W maju Kościół czci w sposób szczególny Maryję – Bożą Rodzicielkę. Przez cały miesiąc odbywają się  nabożeństwa majowe. W I sobotę miesiąca maja w naszym Kościele przy figurze Matki Bożej Fatimskiej rozpoczęliśmy nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiony został różaniec i kwadransowe rozważanie tajemnicy Radosnej - Znalezienie Jezusa w świątyni. Na koniec odmówiona została Litania Loretańska.

W ten sposób włączyliśmy się w wielką obietnicę związaną z nabożeństwem pierwszych sobót.10 grudnia 1925 r. objawiła się Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Dzieciątko powiedziało: “Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Maryja powiedziała: “Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą komunię świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.