I Komunia św.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii miała miejsce szczególna uroczystość. 26 dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa w Komunii św. Do tego wydarzenia przygotowywane były w szkole oraz przez nauczanie zdalne przez Ks. Proboszcza. W sobotę przysąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty. O godz. 14.00 wraz z najbliższymi uczestniczyły w pełni w Eucharystii . Włączyły się w jej przebieg poprzez modlitwę, wiersze, pieśni. W Słowie skierowanym do dzieci Ksiądz Proboszcz zwrócił uwagę na cztery  zasdy, którymi powinny  kierować się od dnia I Komunii św. We Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Proboszcz, w koncelebrze byli również Książa Rodacy - Ksiądz Marek Zarzyczny - Proboszcz z parafii Jasienica Rosielna oraz Ks. Łukasz Pałacki - wikariusz z parafii  Rymanów Zdrój. Na zakończenie dzieci skierowały słowa podziękowanai Panu Jezusowi, Rodzicom, Księdzu oraz wychowawcyklasy. Do podziekowań włączyli się również rodzice. Po Mszy św. dzieci robiły sobie pamiatkowe zdjęcia. Od poniedziału uczestniczyć będą w tzw. Białym Tygodniu.