Uroczystość Bożego Ciała

Dzisiaj w Kościele Katolickim obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt - Uroczystość Bożego Ciała, czyli święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W tym roku  w naszej Parafii po Mszy świętej o godzinie 10.30 z kościoła wyruszyła uroczysta procesja, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Pomocą służył i Słowo Boże podczas Mszy św. wygłosił Ks. Damian Wiertak – student KUL. Uroczystość zgromadziła wielu mieszkańców naszej parafii, którzy we wspólnej i pięknej procesji przeszli do czterech ołtarzy,  przyozdobionych planszami, kwiatami i brzozowymi gałązkami. Procesję ubogacały swą obecnością dzieci, w różnym  wieku i te które w białych, komunijnych sukniach sypały kwiaty przed zbliżającym się Najświętszym Sakramentem. Obecni byli także strażacy, poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony. Nie mogło zabraknąć również służby liturgicznej, ministrantów.

Przy poszczególnych ołtarzach czytane były fragmenty Pisma Świętego nawiązujące do poszczególnych fragmentów ewangelii. Przy pierwszym ołtarzu odczytano fragment Ewangelii wg św. Mateusza o ostatniej wieczerzy, a więc nawiązujący do ustanowienia przez Jezusa Eucharystii, Drugi ołtarz związany jest z fragmentem Ewangelii wg. św. Marka dotyczącym rozmnożenia chleba, Przy trzecim ołtarzy wysłuchaliśmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza, który opowiada o zaproszonych na ucztę.Ostatni ołtarz jest związany z Ewangelią wg św. Jana i sakramentem zjednoczenia. Na zakończenie w Kościele odśpiewano „Te deum” i wszyscy pobłogosławieni zostali Najświętszym sakramentem.

Uczestnicząc w dzisiejszej procesji manifestowaliśmy naszą wiarę i oddanie Bogu. Niech nie będzie to tylko jednorazowy i okazjonalny gest z naszej strony.