Pielgrzymka dziękczynna klasy III

We wtorek dzieci z klasy III wraz ze swoimi rodzicami, Księdzem Proboszczem i wychowawcą udali się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi do Jaślisk. W drodze podziwiano piękno krajobrazu i dziękowano Panu Bogu za cudowną pogodę. Najpierw zatrzymano się w kościele  w Woli Niżnej. Zachwytom dzieci i rodziców nie było końca. Piękny ikonostas i wnętrze świątyni zachwycił swoim blaskiem. Po krótkiej modlitwie podążano w dalszą drogę. W Jaśliskach przywitał wszystkich Kustosz Sanktuarium, Proboszcz Ks. Jacek Zarzyczny. Następnie dzieci w odświętnych strojach komunijnych wraz z rodzicami uczestniczyły w odsłonięciu cudownego obrazu Matki Bożej Jaśliskiej. Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Krzysztof Sobiecki. Rodzice odczytali czytanie i modlitwę wiernych. Dziewczynki zaśpiewały psalm. Po Mszy św. obdarowani pamiątkowym obrazkami wszyscy udali się na śniadanie. Po uczcie dla ciała Dyrektor GOK  w Jaśliskach zapoznała wszystkich z pamiątkami i historią Jaślisk. Zapoznani z miejscem pod przewodnictwem Ks. Proboszcza udaliśmy się w stronę Dukli, by na Pustelni poznać postać św. Jana z Dukli i zachwycić się pięknem przyrody i miejsca. Po krótkim spotkaniu z pustelnikiem i zaczerpnięciu  wody  z Cudownego Źródełka podążyliśmy  w stronę Krosna, na krótko zatrzymując się w  Dukli przy Muzeum Historycznym. Na zakończenie dzieci miały możliwość spędzić czas na zabawach w Parku Rekreacji. Zabawom nie było końca a pogoda w tym również pomagała. Nastąpił też moment powrotu do domu i ku zaskoczeniu dzieci zjechaliśmy z trasy by w Rymanowie Zdroju spróbować pysznych lodów. W drodze powrotnej były śpiewy, zabawy z pokazywaniem oraz wdzięczność Bogu i ludziom za wspaniały wspólnie spędzony czas.