Uroczystość Wniebowzięcia NMP

W niedzielę,15 sierpnia Kościół obchodził uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dogmat o Wniebowzięciu NMP ogłosił 1 listopada 1950 r. papież Pius XII w konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus", w której czytamy, że "Niepokalana Matka Boża zawsze dziewica Maryja, ukończywszy swoje ziemskie życie, została wzięta do chwały nieba z duszą i ciałem".

Wierni w tym dniu gromadzą się w swoich kościołach i Sanktuariach Maryjnych by uczestniczyć w tej przepięknej uroczystości. Wielu wiernych z naszych rodzin wzięło udział w Uroczystościach odpustowych w Kalwarii Pacławskiej.

W tym dniu również święci się bukiety suszonych ziół i kwiatów, które mają mieć lecznicze właściwości.

W naszej parafii jest też piękny zwyczaj przynoszenia do Kościoła i poświęcenia wieńców wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich jako podziękowanie za plony.

Święcenia ziół i kwiatów dokonywał Ksiądz Proboszcz po każdej Mszy św.