Prace remontowe w parafii

Prace remontowe  w parafii

Dzięki ofiarności parafian wciąż trwają prace remontowe przy parafii. W budynku katechetyczno - gospodarczym wykonano już odwodnienie i izolację pionową. Doprowadzono wodę i gaz co umożliwi  ogrzewanie budynku i zwiększy jego funkcjonalność w okresie jesienno - zimowym. Uporządkowano strych, ocieplono strop i wymieniono okna. Przy budynku są też dodatkowe miejsca  parkingowe. Uprzątnięto garaże, a w jednym z nich w miejsce drzwi garażowych wstawiono okno i otynkowano powstałe ściany. Garaż ten po przebiciu drzwi do salki stanowić będzie drugie pomieszczenie. W ostatnich dniach zamontowano piec gazowy i grzejniki. Dzieki czemu można już będzie ogrzewać powstałe salki i wykonywąć kolejne prace remontowe. Powstające przy kościele salki są bardzo potrzebne na spotkania dzieci, młodzieży, ministrantów czy grup parafialnych. W późniejszym okresie mają być one wyposażone w sprzęt audiowizualny. Największą potrzebę stanowi jednak ogólnodostępna toaleta. Stąd w ganku wymieniono już okno i  wydzielono część na pomieszczenie z ubikacją. Kolejny etap to położenie płytek i montaż urządzeń sanitarnych.  Miejmy nadzieję, że  będziemy w stanie sprostać tej, jakże potrzebnej inwestycji, by móc już w niedługim czasie korzystać z remontowanych pomieszczeń.