Nowi ministranci w parafii

W Uroczystość Chrystusa Króla podczas Mszy  św. o godz. 12.00 miało miejsce piękne wydarzenie - przyjęcie dziesięciu chłopców z klas II - IV do posługi przy Ołtarzu. Po trzymiesięcznym przygotowaniu się pod czujnym okiem Księdza Proboszcza Krzysztofa Sobieckiego stanęli przed ołtarzem trzymając na rękach komże. Ksiądz wikariusz Karol Wandas wyczytując imię i nazwisko kandydata poprosił księdza Proboszcza do dopuszczenie chłopców do służby liturgicznej i udzielenie błogosławieństwa zapewniając, że wszyscy są gotowi do pełnienie posługi przy ołtarzu. Ksiądz Proboszcz  dopuścił wszystkich do pełnienia służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Będzie ona polegała na  noszeniu świętej księgi, dawaniu znaków dzwonkami, podawaniu darów ofiarnych oraz na cześć Boga noszeniu kadzidła i świec. Następnie chłopcy ubrani zostali przez kapłanów strój liturgiczny na znak że są dopuszczeni do służby ministranta. Później złożyli przyrzeczenie a cały obrzęd został zakończony modlitwą. Nowi ministranci przystąpili do ołtarza by po raz pierwszy móc służyć Chrystusowi. Po Mszy św. z rąk Księdza Proboszcza otrzymali pamiątkowe dyplomiki i książkę o św. Józefie. Wspierajmy tych chłopców  modlitwą aby jak najlepiej pełnili tę posługę na chwałę Bogu i ludziom.