Spotkanie Szkół Jana Pawła II

Dnia 10 października 2013 r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej odbyli pielgrzymko – wycieczkę, której głównym celem była Częstochowa, gdzie na Jasnej Górze odbyło się spotkanie szkół im. Jana Pawła II. Uczestnikami tego wyjazdu były głównie klasy trzecie, lecz nie zabrakło tez uczniów kals Pierwszych i drugich. Opiekunami grupy był – P. Adam Malec, P. Renata Kaczmarska, P. Anna Kruczek oraz Ks. Janusz Łuc. Najważniejszym punktem była Msza św. w której uczestniczyło ok. 480 szkół , czyli ponad 18 tys. osób. Byli to uczniowie szkół podstawowych , gimnazjów, liceów i dwóch uczelni wyższych, których reprezentanci prezentowali swoje sztandary na Wałach Jasnogórskich. Był śpiew, modlitwa, radość, a także momenty wzruszenia. Będąc na miejscu uczniowie modlili się w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, byli w skarbcu, podziwiając bezcenne rzeczy. Po uroczystościach na Jasnej Górze uczniowie udali się do Łagiewnik, do Klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie poznali życie i działalność Św. Siostry Faustyny. Następnie modlili się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i podziwiali Kraków z wieży. Uczniowie byli też w Centrum Jana Pawła II " Nie lękajcie się ", które strzeże , utrwala i pogłębia papieskie dziedzictwo oraz promuje wartości jakimi żył i nauczał Jan Paweł II . Osobliwością miejsca jest kaplica Św. Kingi, wykonana na wzór kaplicy znajdującej się w Kopalni soli w Wieliczce. Każdy wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę wzmacnia wiarę i dodaje siły do dalszego życia. Uczniowie mile wspominają ten wyjazd, który był możliwy dzięki zrozumieniu rodziców i  dofinansowaniu przez Stowarzyszenie "Nasza Przyszłość" - Tarnawa.

Modlitwa do Jana Pawła II

Błogosławiony Janie Pawle II dopomóż mi, abym był dobrym człowiekiem i poszedł do Nieba. Proszę dopomóż mi, abym potrafił przezwyciężać swój egoizm, wygodnictwo, strach, lenistwo, abym umiał poświęcać się, przebaczać, wychodząc naprzeciw drugiemu człowiekowi. Dodawaj mi odwagi i siły do pokonywania codziennych trudności życiowych i wstawiaj się za mną u Boga. Spraw, abym dostrzegał w życiu tylko prawdę , dobro i piękno jako źródło świętości, pokoju i zbawienia wiecznego. Ufam, że zobaczymy się w krainie wiecznej szczęśliwości. Amen.

Uczestniczka Magdalena P.