Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

Podczas Uroczystości Objawienia Pańskiego, było poświecenie kredy i kadzidła, które dla chętnych parafian przygotowała młodzież. Kreda zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, ma służyć do naznaczenia drzwi domów C+M+B 2022, co oznacza: „Christus Mansionem Benedicat” czyli: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2022 roku” lub po staropolsku K+M+B 2022 – czyli: „Niech Chrystus błogosławi przez wstawiennictwo świętych mędrców: Kacpra Melchiora i Baltazara”. Napis na drzwiach domu poświęconą kredą jest znakiem, że przyjęliśmy objawienie Boże. Podczas Mszy św. modlono się w intencji misji i misjonarzy pracujących na wielu kontynentach.  Zebrano też składkę mszalną z przeznaczeniem na misje. W Liturgię Mszy św. o godz. 12.00 włączyła się młodsza schola.